Nem lehetünk önmagunkban keresztyének

2010. november 09., címkék: kálvin emlékév, kálvin jános, matthias freudenberg, reformáció, rajnai református egyház

Mi, reformátusok sem értettük pontosan, mit is bírunk Kálvinnal, noha ma is nagyon üdítőleg hat református keresztyénségünkre – állítja Matthias Freudenberg német lelkész-professzor annak kapcsán, hogy az elmúlt években megkísérelték a genfi reformátorról kialakult, Németországban jobbára negatív képet átformálni. A Rajnai Egyház lelkipásztora nemrég egy küldöttséggel töltött el egy hetet Magyarországon, ennek kapcsán beszélt a német reformátusokról és Kálvin életművéről is.

A presbiter-zsinati rend a szabadság rendje a szabadság egyházában

2010. február 05., címkék: Nagyvilág, nikolaus schneider, Nikolaus Schneider, rajnai református egyház, jubileum

A Rajnai Református Egyház, melynek elöljárója az egyházunkban ismert és tisztelt Nikolaus Schneider lelkész, szeptember második hetében jubileumi napokat tart Duisburgban, az első református főzsinat négyszáz éves évfordulóján.